Dzień Konsultingu 4.0

W czwartek (20.03.2014 r.) odbyła się już IV edycja Dnia Konsultingu. W tym roku temat wydarzenia organizowanego przez nasze Koło Naukowe brzmiał „Zarządzanie strategiczne a przyszłość polskiego futbolu”. Stwierdziliśmy, że najlepszą formą podejścia do tematu będzie swego rodzaju panel dyskusyjny, który zostanie poprowadzony przez doświadczonego moderatora. Jak się później okazało nie myliliśmy się ani trochę. Wspomnianym moderatorem naszej debaty został Radosław Jurga, który jest kierownikiem działu sportowego w Radiu Afera. Natomiast pod gradobiciem pytań zostali postawieni: Piotr Reiss (żywa legenda Lecha Poznań, obecnie doradca ds. sportowych w KKS Lech Poznań i właściciel akademii piłkarskiej), Piotr Barłóg (kierownik ds. organizacji sportu w KKS Lech Poznań) i Rafał Siemiński (dyrektor sprzedaży i marketingu B2B w KKS Lech Poznań).

Omówione zostały trzy obszary tematyczne. Pierwszy z nich to sposób na sukces klubu KKS Lech Poznań. Od lat poznańska drużyna zajmuje czołowe miejsca w raportach dotyczących stanu polskiego futbolu, które tworzone są przez niezależne jednostki. Sternicy klubu wytłumaczyli na czym polega ten fenomen i jaka jest ich recepta na sukces. Drugi obszar dotyczył zagadnienia, czy klub sportowy jest sposobem na biznes? Poruszony został temat rentowności akademii piłkarskiej, jak i scoutingu (zarówno krajowego, jak i międzynarodowego). Omówiona została również relacja z sponsorami oraz kibicami. Trzeci obszar najbardziej ogólny to temat poziomu polskiej piłki i tego jak można go zmienić poprzez zarządzanie strategiczne.

Śmiało można powiedzieć, że IV Dzień Konsultingu zakończył się sukcesem. Sala została wypełniona po brzegi (ponad 150 osób), publiczność była chętna do zadawania pytań naszym gościom. Dodatkowo warto wspomnieć, że relacje z wydarzenia przeprowadziło Radio Afera, jak i Lech TV. Dzięki temu nasze Koło Naukowe jak i Uczelnia będą kojarzone z miejscami, gdzie studenci mogą łączyć naukę z pasją.

Rekomendowane artykuły